Holnap rajtol az Európa - bajnokság
Holnap rajtol az Európa - bajnokság
Kedden este szerencsésen kiérkezett a magyar sárkányhajó válogatott Spanyolországba. A 14. EDBF Nemzetek közötti Sárkányhajó Európa - bajnokság a Banyoles-i tó partján kerül megrendezésre. Magyarország kis hajóban és nagy hajóban is, több kategóriában nevezett legénységeket a bajnokságra.
Premier és senior válogatott legénységeink, nagy hajóban 200m és 2000m-en indulnak vegyes, és open kategóriában. Női és open premier legénységeink kis hajóban, mind a három távon megmérettetik magukat. Senior válogatottunk kis hajóban senior A (40-50 év) és Senior C (60 év felettiek) kategóriákban versenyeznek. Végül, de nem utolsó sorban, az U24-es utánpótlás korosztályban is állít Magyarország kishajós vegyes legénységet, akik 500m-en küzdenek meg európai ellenfeleikkel.
A válogatott ma megismerkedett a versenypályával, és teljesítette az első edzéseit kis és nagy hajóban egyarán. Holnap a 2000 m-es futamokat rendezik, ahol bízunk - a hagyományokhóz hű - eredményes, jó kezdésben az Európa - bajnokságon.
További hírek
14.

Biztató a kezdés minden idők legnagyobb sárkányhajó világbajnokságán
A Magyar Sárkányhajó válogatott megkezdte szereplését a 17. IDBF Sárkányhajó Nemzetek Közötti Világbajnokságon! A világbajnokságnak idén a németországi Brandenburg an der Havel ad otthont, és a Magyar Sárkányhajó Szövetség nem kevesebb, mint 183 fős válogatottal veszi ki a részét mintegy 4800 főt számláló sportolói közösség 7 napon át tartó versengéséből. Jelen megmérettetés a valaha megrendezett legnagyobb sárkányhajó világbajnokság, melyre összesen 32 nemzet delegált sportolókat!
Tovább02.

11. 10 Személyes Sárkányhajó Magyar Bajnokság részvételi csúccsal Domboriban
Nem sokkal az Outrigger OB után ismét a sárkányoké volt a főszerep a Dombori versenypályán. A 11. alkalommal megrendezésre kerülő 10 Személyes Sárkányhajó Magyar Bajnokság ismét óriási érdeklődést váltott ki a hazai klubokból, melynek köszönhetően, habár válogatott sportolóink a saját klubjaik színeiben, de már a júliusi 17. IDBF Nemzetek Közötti Világbajnokságára való felkészülés utolsó kompetitív állomására érkeztek meg a versenyzők. Ennek megfelelően a számos versenyszámban óriási küzdelmek, látványos versenyek alakultak ki és ennek megfelelően természetesen kiváló eredmények születtek.
Tovább12.

9. Outrigger Magyar Bajnokság és Rangsoroló Domboriban
Május 10-11-én ismét az outriggerek vették birtokba a Dombori versenypályát, immáron 9. alkalommal. Az idei verseny ismét egy fontos állomás volt a hazai versenyrendszerben, hiszen a 17. IDBF Nemzetek Közötti Világbajnokságra készülő bő válogatott keret utolsó seregszemléjét és felmérőjét tartotta a Szövetség az utazó keret kihirdetése előtt. A részt vevő versenyzők számára tehát nem kis téttel bírt a verseny. Sportolóink 150 m és 1500 m versenyszámokban álltak rajthoz. A verseny presztízs értékének megfelelően, valamint sportolóink elszántsága és felkészültsége okán kiváló versenyeket láthattak a nézők és talán még kiválóbb eredmények születtek.
TovábbSimi 2025
A Magyar Sárkányhajó Szövetség sportolói 2025. július 15 - 20 között Brandenburg an der Havel - Németországban a 17. IDBF Sárkányhajó Világbajnokságon, 2025. szeptember 4 - 7. között Belgrád - Szerbiában a 20.EDBF Sárkányhajó Európa - bajnokságon versenyeznek. Simi 2025-ben ismét útra kell, hogy elkísérje, segítse a magyar sportolókat a világversenyeken.
További információk